fbpx

Treningi personalne

dla zawodników, kobiet, mężczyzn, dzieci i młodzieży

Budowanie masy mięśniowej, redukcja tkanki tłuszczowej

Odbudowa mięśni po kontuzji lub urazie

Treningi indywidualne boksu i MMA

Eryk Murawski Trener przygotowania motorycznego, Trener Uefa C, Trener LPA
Trener Eryk Murawski

Jestem trenerem przygotowania motorycznego w KS Ożarowianka Ożarów. Gram w piłkę nożną w drużynie seniorów KS Ożarowianka, a także w piłkę nożną 6-osobową. Ponadto trenuję boks i MMA.

Praca trenerska jest moją pasją. Lubię obserwować jak rozwijają się kompetencje moich podopiecznych i ogromnie cieszą mnie ich sukcesy. W celu jak najlepszego dostosowania środków treningowych do indywidualnych potrzeb uczestników moich treningów, własne doświadczenie uzupełniłem poprzez ukończenie szeregu specjalistycznych kursów. W pracy trenerskiej zwracam uwagę na bezpieczeństwo uprawiania sportu. Treningi zaczynamy od rozgrzewki by odpowiednio przygotować mięśnie do wysiłku, następnie realizujemy spersonalizowany plan treningowy, dobrany do predyspozycji i potrzeb podopiecznego. Każdy trening kończymy ćwiczeniami rozciągającymi.

Forma na lata, nie na lato!

Dzięki odpowiednio skomponowanemu planowi treningowemu, ćwicząc ze mną regularnie zbudujesz formę na lata.

Trenuj ze mną, jeśli chcesz:

  • wypracować formę,
  • odbudować mięśnie po kontuzji lub urazie,
  • wymodelować swoją sylwetkę,
  • zacząć przygodę ze sztukami walki,
  • poprawić stan zdrowia i samopoczucie.

Zachęcę i zmotywuję Cię do pracy ! Zadbam, abyś trenował z głową i unikał kontuzji !

Zapraszam !!! 

Eryk Murawski +48 502 456 911

Budowa masy mięśniowej

Budowa masy mięśniowej wymaga regularnego ćwiczenia, gdyż mięśnie muszą być odpowiednio często stymulowane do wzrostu. Ważnym uzupełnieniem prawidłowo skomponowanego treningu budowaniu masy mięśniowej jest odpowiednia dawka snu, by zapewnić mięśniom regenerację i prawidłowa dieta. Brak jednego z tych elementów powoduje, że mięśnie będą budowały się wolniej, lub ich wzrost ulegnie zatrzymaniu.

W planie treningu zwracam uwagę na kompleksowość. Rodzaje ćwiczeń, obciążenie i liczbę powtórzeń dobieram tak, by uzyskać najlepszy dla podopiecznego efekt.

Lubię pracę z wolnymi ciężarami, gdyż maszyny izolują mięśnie, a dzięki wolnym ciężarom dodatkowo budujemy stabilizację stawów. Polecam ćwiczenia wielostawowe takie jak: przysiady, wyciskanie, martwy ciąg, dipy.

Budowanie tkanki mięśniowej jest zalecane zawodnikom po kontuzjach i urazach, by bezpiecznie wrócić do sprawności bez ryzyka odnowienia urazu. Ten trening może również stanowić formę rehabilitacji dla osób z niedowładami lub przykurczami mięśni.

Personal training with Eryk Murawski

Trening indywidualny boksu i MMA

W nauce podstaw boksu zwracam uwagę na odpowiednią pracę nóg, kontrolowanie dystansu do przeciwnika, zwroty oraz orientację w przestrzeni, by maksymalnie wykorzystać powierzchnię ringu. Uczę zasad poruszania się: pojedynczych kroków i ich sekwencji oraz sposobów utrzymania równowagi. Na zajęciach ćwiczę z podopiecznymi balans ciała, uniki, bloki i techniki uderzeń. Pokazuje metody dezorientowania przeciwnika, by wyprowadzane ciosy były dla niego zaskoczeniem. Pracuję nad rozwijaniem szybkości i zręczności zawodnika.

Spalanie tkanki tłuszczowej

W celu spalania tkanki tłuszczowej w opracowanym programie treningowym łączę elementy treningu siłowego i kardio. Czas treningu, obciążenia i liczbę powtórzeń dopasowuję do wydolności i potrzeb podopiecznego.

Najistotniejsza w tym treningu jest regularność i wytrwałość. Najszybsze efekty można osiągnąć łącząc 2 treningi siłowe i 3 treningi kardio w tygodniu po 40-60 minut z rozgrzewką i końcowym rozciąganiem. Rzadko kto ma tyle czasu. Tętno powinno być utrzymywane na poziomie 60-70% maksymalnego tętna.

W treningu siłowym dbam o zaangażowanie wszystkich grup mięśniowych, stosuję pracę z własnym ciężarem lub niewielkim obciążeniem i dużą liczbę powtórzeń. Tkanka tłuszczowa jest spalana nawet 24 godziny po zakończeniu treningu.

Trening siłowy ma dodatkową zaletę – pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej napięta. Jest to bardzo ważne u osób odchudzających się, które tracąc tkankę tłuszczową mają problem ze niezdrowym wyglądem skóry.

W odchudzaniu niezbędne są treningi kardio, w których zwiększa się zapotrzebowanie na energię, którą organizm pobiera z tkanki tłuszczowej. Dzięki ćwiczeniom kardio ćwiczący traci tkankę tłuszczową, wzmacnia układ krążenia i nabiera kondycji. Bardzo skutecznym treningiem kardio jest trening podstaw boksu, ale równie dobrze mogę zaproponować inne ćwiczenia.

Skip to content