fbpx

Treningi indywidualne

Treningi indywidualne

piłkarskie, sztuk walki lub motoryczne

Pomoc w powrocie do sportu po kontuzji

Eryk Murawski Trener przygotowania motorycznego, Trener Uefa C, Trener LPA
Trener Eryk Murawski

tel. +48 502 456 911

Email: erosmurawski@wp.pl

Jestem trenerem przygotowania motorycznego w KS Ożarowianka Ożarów i czynnym zawodnikiem. Poza graniem w piłkę nożną w drużynie seniorów KS Ożarowianka, gram również w piłkę nożną 6-osobową. Ponadto trenuję boks i MMA.

Praca trenerska jest moją pasją. Lubię obserwować jak rozwijają się kompetencje moich podopiecznych i ogromnie cieszą mnie ich sukcesy. W celu jak najlepszego dostosowania środków treningowych do indywidualnych potrzeb zawodników ukończyłem wiele specjalistycznych kursów. Uważam, że zbudowanie kompletnego zawodnika jest możliwe jedynie w przypadku, gdy praca trenera drużyny zostanie wsparta przez indywidualne treningi lub treningi w małych grupkach. 

Trenuj z nami, jeśli chcesz być:

 • zwinny,
 • silny i
 • szybki!

Jeśli chcesz cieszyć się długofalowym uprawianiem sportu w dobrym zdrowiu –

Zapraszam!

Indywidualny trening piłkarski

Zalety treningów indywidualnych
lub w małej grupie

 • Powrót do sprawności po
  kontuzji lub po COVID-19
 • Praca nad indywidualnymi deficytami i indywidualnymi predyspozycjami 
 • Dwóch trenerów podczas
  zajęć
 • Doskonalenie techniki
 • Maksimum kontaktu z piłką
 • Ogólny rozwój motoryki

Yury Holtsau Individual training

Trening sztuk walki

Zapraszamy na treningi sportów walki. Prowadzimy zajęcia z boksu, zapasów i MMA. Dysponujemy bezpiecznym zapleczem sportowym wyposażonym w maty treningowe i sprzętem sportowym niezbędnym do rozpoczęcia przygody ze sportami walki. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo trenujących.

Indywidualny trening motoryczny

Trening motoryczny jest niezbędnym uzupełnieniem treningu każdego sportowca. Istotnym elementem tego treningu jest trening prewencyjny, który składa się z ćwiczeń korekcyjnych skierowanych na wzmocnienie kluczowych grup mięśniowych (np. w piłce nożnej mięśni przywodzicieli), zwiększenie ruchomości w stawach i elastyczności mięśni. 

Zalety treningu motorycznego

Treningi motoryczne poprzez wszechstronny rozwój zawodnika: poprawę szybkości, siły, gibkości, skoczności, koordynacji ruchowej i stabilności pozwolą mu osiągać lepsze wyniki i zapewnią długofalowy rozwój.

Kiedy zacząć ?

Treningi motoryczne warto zacząć jak najwcześniej, gdyż znacznie łatwiej jest nauczyć nowego wzorca ruchowego niż korygować wzorzec nieprawidłowo wyuczony. Bardzo ważne są treningi motoryczne w okresie wzrostu zawodnika, ponieważ pozwolą szybko zniwelować typową w tym okresie utratę koordynacji.

Rola treningu motorycznego w piłce nożnej

Przygotowanie motoryczne zawodnika piłki nożnej jest elementem szkolenia, którego efekty zawodnik szybko dostrzeże i doceni. W wyniku treningu nastąpi poprawa wydajności na boisku, gdyż rozwinie się szybkość, moc, siła, wytrzymałość, koordynacja ruchowa i czas reakcji. Prewencja urazów zwiększy szanse na utrzymanie się bez kontuzji przez całą rundę.

Kompleksowość

W treningu motorycznym piłkarza zwracam uwagę na kompleksowość treningu. Pracuję nad stabilizacją mięśni tułowia, gdyż w tej dyscyplinie mamy do czynienia z częstymi zmianami kierunku biegu na dużych szybkościach. Mięśnie tułowia pełnią tu rolę ochronną dla całego organizmu. Ponadto zapewniają transfer mocy między górną, a dolną częścią ciała. Wykonujemy szereg ćwiczeń plyometrycznych w celu poprawy elastyczności ciała i lepszego generowania mocy. Ćwiczenia te zmniejszają ryzyko kontuzji i pozwalają wytwarzać moc w krótszym czasie. Trenujemy szybkość liniową i wielokierunkową. Rozwijamy siłę, gdyż stanowi ona bazę do rozwijania szybkości – zwłaszcza startowej, co daje przewagę nad przeciwnikiem.

Przygotowanie do zawodów w sztukach walki

W treningu motorycznych zawodnika sportów walki rozróżniamy 2 warianty: przygotowanie do zawodów i przygotowanie się do sezonu. Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku trening musi przebiegać w taki sposób, by osiągnąć szczyt formy podczas zawodów. W pierwszej fazie trenujemy siłę i wytrzymałość, następnie moc i szybkość, by pod koniec przygotowań do zawodów skupić się wyłącznie na taktyce i szybkości.

Przygotowanie do sezonu w sztukach walki

Przygotowanie motoryczne do sezonu ma za zadanie nie zakłócić dyspozycji startowej zawodnika, musi się skupić nie tylko na wypracowaniu formy, ale również utrzymaniu jej przez cały sezon. Trening motoryczny zaczynamy w tym przypadku przez sezonem, by wypracować formę, następnie analizujemy występy zawodnika i dobieramy środki treningowe odpowiednio do cech motorycznych wymagających poprawy.

Indywidualizacja treningu

Pracę z zawodnikiem rozpoczynamy od oceny sprawności zawodnika, następnie ćwiczymy z nim podstawowe wzorce ruchowe i stopniowo przechodzimy do bardziej zaawansowanych ćwiczeń. W wielu ćwiczeniach dla piłkarzy staramy się używać piłki, by urozmaicić środki treningowe i jednocześnie ulepszać technikę.

Stosujemy indywidualne podejście do zawodników. analizujemy silne i słabe strony zawodnika i pod tym kątem starannie dobieramy środki treningowe. Na bazie własnego doświadczenia i odbytych kursów znamy i rozpoznajemy potrzeby zawodników.

Nowoczesne metody

Stosujemy nowoczesne metody treningowe, ośrodki w których prowadzimy treningi są wyposażone w profesjonalny sprzęt. Budujemy dla każdego zawodnika indywidualne programy szkoleniowe, wykonujemy testy i monitorujemy postępy.

Skip to content